Po stronie natury

Fundacja Pro Theatro zaprosiła wszystkie przedszkola, oddziały przedszkolne oraz punkty przedszkolne z miasta Torunia do wzięcia udziału w projekcie pt. „Spektakl dla najmłodszych: „Ostatnie drzewo” impulsem do sadzenia Zielonej Alei Przedszkolaka – edukacja ekologiczna poprzez sztukę”, który zakłada edukację ekologiczną najmłodszych dzieci, uwrażliwienie ich na konieczność sadzenia drzew oraz zwrócenie uwagi na konsekwencje spowodowane bezmyślnym ich wycinaniem. Projekt jest laureatem konkursu grantowego “Po stronie natury”. Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Więcej na temat konkursu: www.postronienatury.pl
Partnerami akcji są: Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta w Toruniu, Nadleśnictwo z Solca Kujawskiego, Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa. Grant ufundowała firma Żywiec Zdrój S.A., projekt zaś prowadzony jest przez Fundację Nasza Ziemia.

Nasze przedszkole przystąpiło do wzięcia udziału ww. projekcie, tj. wzięło udział w konkursie plastycznym „Zaczarowana Zielona Aleja”.

Praca plastyczna wykonana przez przedszkolaków została wyróżniona i tym sposobem zostaliśmy zakwalifikowani do dalszego udziału w projekcie pt. Przedstawienie „Ostatnie Drzewo” – inspiracją do sadzenia Zielonej Alei Przedszkolaka.
Po obejrzeniu spektaklu teatralnego dzieci z toruńskich przedszkoli będą sadzić dęby w wyznaczonym przez Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta w Toruniu miejscu /przedłużenie ul. Tulipanowej/. Zostanie posadzonych 80 dębów na długości 400 m Alei.

dab